תפריט

הזוגיות נגמרה, החלטתם להתגרש. שאלו את חבריכם הגרושים ותיווכחו לדעת שזה לא מוכרח להיות סוף העולם. להקת בנזין אמרה בזמנו: "לכל סיום יש התחלה חדשה, ותמיד הפרידה היא קשה". האמנם? תמיד הפרידה היא קשה? כן, מסתבר שכן, למתגרשים, גם לאלו שיזמו את המהלך, חלק מהפרידה תמיד קשה.

ומה קורה כשמעורבים ילדים בתמונה? פה חוקי המשחק משתנים, גבירותיי ורבותי.

זוגות רבים כבר מבינים שאל להם להשתמש בילדים כקלפי מיקוח או כאמצעי ניגוח בצד השני, שהילדים שלהם, של שניהם, הם אלו שסובלים מכך הכי הרבה - וזה נזק שהם יישאו אתם לאורך שנים. רוב הזוגות שמתגרשים מבינים שעדיפה דרך השלום על דרך המלחמה, והסכם גירושין הוא הפתרון המכבד והטוב ביותר לסיום קשר נישואין.

על מה בעצם מסכימים בהסכם גירושין?

לרוב, התהליך שאותו זוג מתגרשים עובר אתי, שבסופו יש להם הסכם גירושין רשמי שרק צריך את אישור בית המשפט או בית הדין ואחריו קבלת הגט בבית הדין הרבני, הוא תהליך קצר יחסית, בדרך כלל עד חמש פגישות.

ראשית, אני בודקת את נכונות המתגרשים להגיע להסכם. לאחר שביססנו את הנכונות וראיתי שהתקשורת ביניהם מאפשרת את רמת השיח שנדרשת מהם כדי להגיע להסכמות - אנחנו מתחילים לרדת לעומקם של דברים:

מהן הוצאות משק הבית שלהם? אנחנו נכנסים לרזולוציות ברמה של בגדים, אוכל, וחוגים לילדים. לא, לא מתוך חטטנות, מתוך הצורך להבין מהי רמת החיים לה רגילים הילדים. לאחר קביעה זאת נוכל לקבוע את תשלום המזונות החודשי שישלם (בדרך כלל) האב. תשלום המזונות מורכב ממספר אלמנטים כולל מדור והוצאת מחייה, ואיננו כולל הוצאות חריגות, והפסיקה קבעה מינימום תשלום מזונות לילד שפחות ממנו, לרוב, בית המשפט אינו מאשר. פסיקה זו משתנה מעת לעת, ואני מתעדכנת באופן שוטף, על מנת להציג תמונה נכונה של האלטרנטיבה השיפוטית.

במהלך בניית ההסכם אנחנו לוקחים בחשבון את מצבם הכלכלי של שני המתגרשים.

עוד בהסכם הגירושין נקבע כיצד תתבצע חלוקת הרכוש ולעתים נוסיף גם מהו גבול המרחק (ברדיוס קילומטרי) אליו יוכלו כל אחד מהמתגרשים לעבור - גם פה, ההתחשבות הראשית היא בצרכי הילדים, הסביבה המוכרת להם, הקרבה לחברים ולבני משפחה אחרים ועוד.

המשמורת (מילה שכיום פחות משתמשים בה) נקבעת אף היא בהסכם הגירושין והסדריי הראייה (שכיום נקראים "זמני שהות") מוסכמים. זה המקום לבחור בחכמה, כמובן, מתוך כלל השיקולים של טובת הילדים - וללא שום אינטרסים שמונעים מנקמה או הענשה: כולם מבינים את חשיבותם של שני ההורים בחיי הילדים. קחו בחשבון את כל היתרונות מול המגבלות שעומדים בפני משמורת משותפת, ואם התקשורת ביניכם מאפשרת זאת ואתם מוכנים לשקול מגורים בקרבת מקום - משמורת משותפת היא אופציה שכדאי לשאול לגביה לפני שמחליטים. חשוב מאוד שלא להחליט על דבר משמעותי כל כך כמו משמורת או הסדרי שהות לפני קבלת ייעוץ מקיף ואובייקטיבי, שרואה את טובתם של הילדים.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא גירושין בהסכמה, הסכם גירושין, גישור משפחתי, גישור זוגי.

אני כאן, בשבילכם.

הסכמים לחיים משותפים וחתונות אלטרנטיביות

אנחנו יודעים גם לחבר בין בני זוג! מזל טוב! בשעה טובה, החלטתם לקשור את גורלכם וחייכם בגורל בחיר או בחירת לבכם, ומכל סיבה שהיא - אתם בוחרים שלא למסד את הקשר באמצעות נישואין.

sphone icon072-222-0630

fax icon072-222-0631

location iconבית סילבר, אבא הלל 7, רמת גן 5252204

 

 

google plus iconlinkdin iconfacebook icon 

בבקשה הזן את שמך המלא!
יש להזין מספרים בלבד!
נא להזין כתובת מייל תקנית!
Invalid Input